6. Rozdělení koberců podle techniky pokládky

● Celoplošné koberce
● Kusové koberce
● Segmentové koberce
● Lepené koberce
● Volné koberce

Celoplošné koberce
Celoplošné koberce jsou u nás nejpopulárnější. Pokrývají celou plochu místnosti buď jediným kusem, nebo několika díly s nepřiznanou spárou. Umožňují jednoduchý úklid celé plochy jednou technologií.

Kusové koberce
Kusové koberce patří mezi koberce doplňkové. Často se kladou na koberce celoplošné jako doplněk, který akcentuje vybranou část prostoru místnosti. Vyniknou i v kombinaci s jiným druhem podlahy, například parketami.

Segmentové koberce
Podlahová plocha je tvořena systémem segmentů ( dílců), které jsou skládány těsně vedle sebe. Umožňují tvořit zajímavé dekorační sestavy. Výhodou segmentových koberců je možnost výměny poškozeného dílce a prodloužení trvanlivosti celé sestavy.

Lepené koberce
Základní výhodou lepených koberců je jejich stabilita a bezpečnost. Lepí se rovnou na stavební podklad, např. beton. Pevné spojení do určité míry kompenzuje jejich slabší konstrukční provedení.

Volné koberce
Volné koberce se pokládají bez nutnosti pevného spojení s podlahou. Využijí se všude tam, kde by lepidlo poškodilo podklad. S ohledem na zajištění stability se volné koberce pokládají obvykle jako celoplošné, protože celoplošné koberce nemají kam “ujet”.

Mohlo by vás také zajímat:

1. Rozdělení koberců podle účelu použití
2. Rozdělení koberců podle druhu materiálu
3. Rozdělení koberců podle druhu podkladu
4. Rozdělení koberců podle druhu nášlapu
5. Rozdělení koberců podle techniky výroby

BONUS:

Koberce jako kapitálová investiční příležitost

Chcete-li mít váš podlahový projekt profesionálně připravený, jděte za profesionálem!

MÁM ZÁJEM O CENOVOU NABÍDKU