4. Rozdělení koberců podle druhu nášlapu

● Střižený vlas
● Smyčka
● Strukturovaná smyčka
● Střižený vlas – smyčka

Střižený vlas
Všechny konce smyček se při výrobě sestřihávají na stejnou výšku. Díky této jednotné délce vláken působí celý koberec se střiženým vlasem jednotně. Vvynikají na něm vzory a barvy a je i odolnější proti sešlapu.

Smyčka
Koberce se smyčkou jsou velmi odolné vůči zatížení a mají vysokou tvarovou paměť. Po zatížení se tato vlákna vracejí do svého původního stavu. Jsou velmi vhodné do všech místností s velkým provozem a intenzitou zátěže. Vlákno je nesestřižené a trvanlivé.

Strukturovaná smyčka
Koberce se strukturovanou smyčkou jsou nejčastěji jednobarevné. Kombinace krátkých a dlouhých vláken dovedou vytvořit zajímavé plastické obrazce. Při výrobě těchto koberců dochází k nestejnoměrnému utahování smyček vláken, což přináší plasticky působící povrch koberce.

Střižený vlas – smyčka
Jedná se o kombinaci předchozích druhů technologií. Vytvářejí zajímavý povrch s dobrými užitnými vlastnostmi. Vznikají pozoruhodné plastické vzory, které dodají kresbu a plasticitu i jednobarevným kobercům. Naproti tomu u těchto koberců není tak výrazně viditelné místní opotřebování – plastické vzory případné nestejnoměrnosti spolehlivě potlačí.

Mohlo by vás také zajímat:

1. Rozdělení koberců podle účelu použití
2. Rozdělení koberců podle druhu materiálu
3. Rozdělení koberců podle druhu podkladu
5. Rozdělení koberců podle techniky výroby
6. Rozdělení koberců podle techniky pokládky

BONUS:

Koberce jako kapitálová investiční příležitost

Chcete-li mít váš podlahový projekt profesionálně připravený, jděte za profesionálem!

MÁM ZÁJEM O CENOVOU NABÍDKU